Sesje jogi w Poznaniu


Joga Poznań Grunwald

Jogę ćwiczymy w przytulnej sali domu na poznańskim Grunwaldzie.

Zapewniam kameralność – grupę około 8 osób.

Zalecam wygodny, niekrępujący ruchów strój.

Czas trwania sesji: 2 godziny (120 minut)

 

Jak przebiega sesja jogi?

  1. Przed rozpoczęciem ćwiczeń: przez kilka minut, w pozycji siedzącej, rozpoznajemy w jakim stanie ciała i umysłu przystępujemy do sesji.
  2. Rozgrzewka – kilka minut gimnastyki.
  3. Sesja asan, czyli pozycji jogi. Wykonujemy poszczególne asany, a także ćwiczenia spoza klasyki hatha jogi. Ćwiczymy w sposób uważny, z dużym skupieniem na odczuwaniu tego co się dzieje w ciele i na poziomie umysłu. Każdy wykonuje ćwiczenia w miarę swoich możliwości fizycznych, bez forsowania się. Dużym sprzymierzeńcem jest świadoma praca z oddechem. Obserwujemy jego przepływ w każdej pozycji, co ułatwia utrzymanie jej, nawet jeśli na początku mogła się wydawać mało wygodna.
  4. Ćwiczenia oddechowe. Nauka świadomego i głębszego oddychania, które doskonale dotlenia, zasila energią cały organizm oraz wspaniale uspokaja umysł.
  5. Długi relaks w pozycji leżącej, przy dźwiękach kojącej muzyki, ze słownym prowadzeniem ułatwiającym miękkie rozluźnienie ciała i jeszcze pełniejsze uspokojenie umysłu. Wtedy to możliwe jest pozostawanie w stanie błogiego spokoju, którego często na co dzień tak bardzo nam brakuje.

Jogę ćwiczymy:

  • w poniedziałki od 18:30
  • we wtorki od 9:15
  • w czwartki od 18:30

Od kwietnia 2020 zapraszam tylko na jogę online >>

* Proszę o wcześniejsze zgłoszenie swego przybycia pod numerem telefonu: 602 225 499