Sesje jogi w Poznaniu


Nowy sezon 2023/2024 to czas aby rozpocząć przygodę z Jogą.
Również dobrze aby tej przygody nie przerywać.

Zaczynamy w poniedziałek 2 października o godz.18:30.
Oprócz poniedziałków sesje jogi będą się także odbywać we czwartki o godz. 18:30.

Serdecznie zapraszam osoby, które zamierzają rozpocząć swoją przygodę z jogą, jak również te, którzy już ją wcześniej ćwiczyły. W obecnym czasie jednym z istotnych powodów, dla których coraz więcej osób praktykuje jogę jest m.in. jej uspokajający wpływ na układ nerwowy i emocje.

Wielu z nas coraz częściej odczuwa też potrzebę pogłębienia łączności z własnym wnętrzem, a joga jest w tym bardzo pomocna.

Zajęcia odbywają się w kilkuosobowych grupach, w spokojnym rytmie i przyjaznej atmosferze. Dzięki temu nawiązujemy między sobą życzliwe, bliskie i wspierające relacje, które przyczyniają się do bardziej optymistycznego podejścia do siebie i życia.

Zapraszam na matę!

Joga Poznań – Grunwald

Sesje Jogi Poznań Grunwald
Jogę ćwiczymy w przytulnej sali domu na poznańskim Grunwaldzie.

Zapewniam kameralność – grupę kilkuosobową.

Zalecam wygodny, niekrępujący ruchów strój.

Czas trwania sesji: 2 godziny (120 minut)

Jak przebiega sesja jogi?

  1. Przed rozpoczęciem ćwiczeń: przez kilka minut, w pozycji siedzącej, rozpoznajemy w jakim stanie ciała i umysłu przystępujemy do sesji.
  2. Rozgrzewka – kilka minut gimnastyki.
  3. Sesja asan, czyli pozycji jogi. Wykonujemy poszczególne asany, a także ćwiczenia spoza klasyki hatha jogi. Ćwiczymy w sposób uważny, z dużym skupieniem na odczuwaniu tego co się dzieje w ciele i na poziomie umysłu. Każdy wykonuje ćwiczenia w miarę swoich możliwości fizycznych, bez forsowania się. Dużym sprzymierzeńcem jest świadoma praca z oddechem. Obserwujemy jego przepływ w każdej pozycji, co ułatwia utrzymanie jej, nawet jeśli na początku mogła się wydawać mało wygodna.
  4. Ćwiczenia oddechowe. Nauka świadomego i głębszego oddychania, które doskonale dotlenia, zasila energią cały organizm oraz wspaniale uspokaja umysł.
  5. Długi relaks w pozycji leżącej, przy dźwiękach kojącej muzyki, ze słownym prowadzeniem ułatwiającym miękkie rozluźnienie ciała i jeszcze pełniejsze uspokojenie umysłu. Wtedy to możliwe jest pozostawanie w stanie błogiego spokoju, którego często na co dzień tak bardzo nam brakuje.

Jogę ćwiczymy

  • w poniedziałki od 18:30 do 20:30
  • w środy od 18:30 do 20:30
  • w czwartki od 18:30 do 20:30

* Proszę o wcześniejsze zgłoszenie swego przybycia pod numerem telefonu: 602 225 499

Joga online

Jednocześnie ze stacjonarnymi sesjami jogi odbywają się sesje online. Można z nich skorzystać po opłaceniu należności i otrzymaniu linku.
Zapraszam serdecznie do kontaktu ze mną osoby, którym odpowiada taka forma uczestnictwa w zajęciach.