Misy i gongi – koncerty relaksacyjne


koncert relaksacyjny prowadzi:

Ewa Bruss-Kwiatkowska

Dlaczego „kąpiel w dźwiękach”?

Dźwięk to fala. Dźwięki mis i gongów to szczególne fale, które mogą uspokoić emocje, przynieść błogie rozluźnienie w ciele, ukoić umysł. Działają podobnie jak fale wody w morzu czy jeziorze, które kołysząc i unosząc dają poczucie lekkości i całkowitego odprężenia.

Uderzenie w misę i rozlega się piękny, bogaty, wielopoziomowy dźwięk – falując długo i  delikatnie wybrzmiewa… Mis jest kilka, są różnej wielkości i każda z nich brzmi inaczej. Przyjemne dla ucha dźwięki mis nakładają się na siebie i, przepływają falami przez całą salę, tworząc subtelny efekt dudnienia. Kołyszą i przenikają ciała wszystkich uczestniczących w tej nietypowej sesji dźwiękowej. Jesteśmy zanurzeni w dobroczynnych dźwiękach.
Zwieńczeniem są radosne, wysokie brzmienia dzwoneczków. A wcześniej potężne fale dźwięków wydobyte z gongów “wymiatają” zebrany w ciągu całego dnia stres, zabieganie, pośpiech.
Taką właśnie może być Kąpiel w dźwiękach mis i gongów, choć odczuć jest tak wiele jak osób jej doświadczających.

 

Czego doświadczają uczestnicy?

Udział w sesji relaksacyjnej pozwala osobom nawet bardzo aktywnym, przystanąć na chwilę, rozluźnić się, pobyć tylko ze sobą, zbliżyć się do swej intuicji. Kąpiel w dźwiękach daje odpoczynek i szybką regenerację. Wiele osób doświadcza jak z tego spokoju i zrównoważenia pojawia się impuls do działania, przychodzą nowe pomysły i rozwiązania, pojawiają się nowe jakości. Jak to się objawia?

  • swobodnie i samoistnie pogłębia się oddech,
  • uwolnione zostają napięcia fizyczne np. bóle pleców, stawów,
  • pojawia się poczucie rozluźnienia i lekkości w ciele,
  • uspokajają się myśli i emocje,
  • uwolnieniu ulega nadmierny stres,
  • wzrasta dobre samopoczucie,
  • pojawia się poczucie siły i wewnętrznej radości
  • następuje zharmonizowanie ciała, umysłu i emocji
  • zwiększona zostaje odporność na stres

Odczuć i doznań jest tyle ile osób doświadczających tych dźwięków, co więcej, za każdym razem może być inaczej :).

 

A jak brzmią misy dźwiękowe i gongi? Można posłuchać już teraz…

 

Nagranie z grudnia 2018 r. w którym misy i gongi brzmią dość dynamicznie i energetycznie. Podczas koncertów relaksacyjnych dynamika dźwięków przechodzi w długie, spokojne wybrzmiewanie niosące wewnętrzny spokój i wyciszenie.

 

Zapraszam do zanurzenia się w tych dźwiękach w szczególnym, kameralnym miejscu – w sali jogi, w domu na poznańskim Grunwaldzie.

Sala jest przytulna i kameralna!

* * *

Warto zadbać o własną wygodę podczas koncertu i przynieść swoją matę, koc bądź coś innego do okrycia się. Jeśli lubisz można mieć poduszkę lub coś pod głowę. Na salę wchodzimy bez obuwia i zajmujemy miejsce wskazane przez prowadzącą. Warto mieć wygodny strój.https://bbjoga.pl/wp-admin/profile.php

Dbajmy o siebie i innych, przychodźmy, gdy jesteśmy zdrowi.

* * *

Odpłatność:

50 zł od osoby, płatne przelewem podczas zgłaszania udziału

 

Zgłoszenia oraz więcej informacji:

Ewa Bruss-Kwiatkowska

tel. 604 488 023

e-mail: koncert@gramis.eu

www.gramis.pl

 

Do zasłuchania się!