O mnie


Czym dla mnie jest joga?

Joga, nade wszystko, jest dla mnie drogą prowadzącą przez ciało do Ducha.
Drogę tę przemierzam już ponad dwadzieścia lat.

Barbara Buller Joga Poznań Grunwald
Miała ona swój początek w lutym 1992 roku w Akademii Kultury Duchowej prowadzonej przez Leona Zawadzkiego i Marię Pieniążek w Bielsku Białej. Uczenie się i możliwość przebywania z Nimi była dla mnie darem, za który nieustannie jestem wdzięczna. Wtedy odnosiłam wrażenie, jakby otworzyły się przede mną drzwi do innego świata. Właśnie w Akademii zapoznawałam się z wiedzą duchową i praktyką hatha jogi. W pełni zaangażowałam się zarówno w jedno jak i drugie, a dobroczynne skutki, tak na poziomie świadomości jak i ciała, nie kazały czekać na siebie zbyt długo. W moim życiu było coraz mniej cierpienia, a coraz więcej uważnego bycia z tym co jest.

Po ukończeniu Akademii przez kilka lat angażowałam się w działalność Art of Living, w Reiki, stosowałam Spiritual Response Therapy, studiowałam również Kurs Cudów. Pobyt w Indiach na Uniwersytecie Jedności okazał się dla mnie ważnym, wewnętrznie transformującym procesem.

Niezależnie od różnych, poszerzających świadomość lektur i praktyk, jedno pozostało niezmienne: ćwiczenie jogi i medytacja. Uzdrawiają moje ciało i umysł, otwierają drzwi wewnętrznej przestrzeni i pozwalają zbliżać się ku temu, kim/czym naprawdę jestem.

W tej duchowej podróży towarzyszą mi ludzie, którzy czują podobnie jak ja: że pod przykrywką codzienności kryje się Coś Większego, i że serce tęskni za Tym. Tak więc podążamy razem, ponieważ mamy wspólny cel. Podobnych osób jest znacznie więcej. Być może dane nam jest spotkać się na drodze wiodącej poprzez jogę ku Pełni.

Zapraszam!

Barbara Buller – kontakt